Krajina klidu pro Vaše děti
Krajina klidu pro Vaše děti
Zaměstnanecká MŠ Krajského úřadu MSK

4. Den – SAFARI – školka v přírodě

Další den a zase krásné slunečné počasí. Po snídani vyrážíme na průzkum další části našeho Safari, na vrch s názvem Malá Kykula. Za první tři dny máme natrénováno, takže 3 km v náročném terénu zvládáme ujít za 40 minut, což jak jistě uznáte, je obdivuhodný výkon. Na Malé Kykule nám divoký buvol ze Safari od(u)nesl paní učitelku Verunku a my se okamžitě vydali ji najít a zachránit. Už to vypadalo, že ji nenajdeme, ale nakonec se na nás usmálo štěstí a záchranná akce se podařila. Za odměnu jsme získali krásné malé medvídky. Cestou zpět na oběd vypadalo, že nás dostihnou monzunové deště, ale naštěstí spadlo jen pár kapek a tak zůstaly naše pláštěnky opět nevyužity.

Po obědě a odpočinku jsme si vyrobili super moderní a designově ojedinělé fotoaparáty, kterými jsme nafotili místní faunu a flóru. Poslední podvečer na školce v přírodě jsme oslavili úžasnou Safari taneční show, ve které vystupovaly všechny zvířátka ze Safari školky v přírodě a ukázaly nám úchvatné taneční kreace ve svých unikátních pestrobarevných kostýmech. Vzhledem k náročnosti a délce tance jsme s velkou chutí snědli večeři a vydali se zaznamenat své zážitky z dnešního dne v našich cestovatelských deníčcích.

Čekalo na nás další překvapení – slavnostní ukončení školky v přírodě – obdrželi jsme Safari diplom za účast na Safari a pochvalu za zvládnutí všech úkolů a překážek ve školce v přírodě, dále pak originální, ručně vyrobenou pamětní placku a další odměny.

Musíme říct, že školku v přírodě jsme si užili, některá zvířátka ze Safari by tu dokonce chtěla zůstat ještě další dva roky:-)), ale už se samozřejmě těšíme na maminky, tatínky, ostatní členy rodiny a kamarády.

Děkujeme, že jste sledovali naše vyprávění ze školky v přírodě Safari Kozubová, dnešním dnem naše vyprávění končí…zítra večer už jsme totiž  doma.

3. Den – SAFARI – školka v přírodě

I třetí den ráno nás přivítalo krásné počasí plné sluníčka, probudili jsme se plní energie a opět jsme posnídali na terase. Ihned po snídani vyrazily zvířátka ze Safari na dlouhou cestu až na vrch Kamenitý, protože je pro všechny na Safari důležité znát dobře své okolí – kde se nachází zdroje potravy, pitné vody či nebezpečná místa.

Aby nám cesta rychleji uběhla a měli jsme dost sil vše důkladně prozkoumat, přichystali jsme si navzájem po cestě několik sladkých překvapení. Vždy jeden z týmů (máme celkem 3 týmy podle pohádky Madagaskar – tým lva Alexe, hrošice Glórie a žirafy Melmena) nachystal svým kamarádům stopování, na jehož konci byla sladká dobrůtka a také svítící salamandr. U chaty Kamenitý jsme načerpali sílu ze svačinky a z hřejivého sluníčka a vydali se na cestu zpět k naší základně. Hladově jsme snědli oběd a zalehli jsme na chvíli do postýlek.

Jakmile jsme vstali a snědli svačinku, vyřádili jsme se na dětském hřišti. Poté nás čekalo  odpoledne plné Safari her. Při první hře s názvem Noční Safari jsme se zavázanýma očima museli projít část (pra)lesa jen pomocí našich rukou (hmatu) – přidržovali jsme se pásky natažené mezi stromy. I když nás při této noční hře zlobila protivná tarantule, všichni jsme zvládli dojít v pořádku až na konec (pra)lesa. Při další soutěži jsme ukázali, jak jsme kreativní a šikovní – vytvářeli jsme z různorodých přírodnin domečky pro naše oblíbená Safari zvířátka. Použili jsme kameny, klacíky, trávu, kůru, listí, hlínu, zkrátka vše, co bylo v okolí možné využít, a vytvořili jsme nádherné stavby, které můžete obdivovat na fotkách. Za odměnu jsme získali bublifuky a vrhli jsme se do foukání bublinek, které jsme posílali přes hory až k vám všem domů. Tak se dívejte, ať je vidíte.

Před večeří jsme ještě stihli nakreslit své zážitky do deníčků. Po večeři na sluníčku čekáme na pana pošťáka a díváme se na pohádku Madagaskar, na naše kamarády – Alexe, Glórii, Melmena a další. Celý den jsme byli opravdu šikovní, odvážní a neskutečně hodní a třetí den jsme si úžasně užili.

 

2. Den – SAFARI – školka v přírodě

I druhý den nás na Safari přivítal krásný den plný sluníčka a modrá obloha, proto jsme se rozhodli posnídat na terase a vychutnat si jídlo i krásný pohled na okolní kopce. Po snídani čekala na zvířátka ze Safari procházka v maskách přes nebezpečné bažiny na krásnou louku, kde jsme nakonec zdárně dorazili a zahráli si hru – na ledového lva. Naštěstí se nám podařilo nad ledovým lvem vyhrát a vydali jsme se na cestu zpět.

Po cestě nás čekal náročný úkol – zvířátka ze Safari se snažila najít zdroj pitné vody a přitom musela zdolat velikánský kopec plný větviček, popadaných větví a kamenů – bylo to náročné, ale nakonec jsme se dostali až nahoru. Poté jsme si užili krásný čas na hřištích – nejdříve jsme si protáhli a procvičili svaly na jednom z hřišť a potom jsme se vyřádili na dětském hřišti.

Po obědě jsme si vychutnali zasloužený odpočinek a plní energie jsme se těšili na vyrábění masek zvířátek z afrického Safari. Každý z nás se pak svým kamarádům pochlubil svou originální maskou. Po vyrábění na nás čekalo velké překvapení – v okolí naší základny se objevilo záhadné, dosud neobjevené zvíře, které se jmenuje zebrožirafa. Zebrožirafa zanechala v naší blízkosti velké množství stop, zejména typických zebrožirafích chlupů a proto jsme rozhodli vydat po jejích stopách. Stopy se ztrácely mezi keři a stromy, ale přesto jsme zvládli vypátrat, kudy se zebrožirafa vydala. Pomocí aplikace v mobilním telefonu na stopování zvířat, kterou má paní učitelka Kamka ve svém mobilním telefonu jsme zvládli splnit všechny zebrožirafí úkoly. Nakonec jsme dorazili k jejímu doupěti, kde jsme objevili oblíbenou pochoutku zebrožirafy – Marlenku.

Radostně jsme pak vyrazili na večeři na naší základnu v hotelu Kozubová. A večeřeli jsme opět venku, na sluníčku. Po večeři jsme si své zážitky zaznamenali do svých zážitkových deníčků a právě teď k nám dorazily pohledy a psaní od rodičů. Jsme spokojení, veselí a šťastní, ale taky trochu unavení, takže všechny moc zdravíme a brzy zašleme další informace o našich zážitcích ze školky v přírodě v Safari.

  1. den – SAFARI – školka v přírodě

První den školky v přírodě začal naším odjezdem od školky, loučení s rodiči jsme zvládli bravurně a vyrazili jsme autobusem na dalekou cestu, blíže k místu, kde budeme přebývat – k horskému hotelu Kozubová. Autobus nás dovezl k hotelu Excelsior, odkud se všechna zvířátka obývající Safari vydala prozkoumat hluboké místní (pra)lesy.

Čekala nás náročná, ale krásná cesta přes devatero potoků, osm (pra)lesů, desatero luk a spoustu kamení až pod vrch Kamenitý, kde jsme na přání Jáchymka zavítali k jeho chatě. Tady jsme se posilnili dobrůtkami, které všem dodala energii k další cestě (pra)lesem po žluté značce až k hotelu Kozubová. Cesta pralesem dala nám všem zvířátkům ze Safari opravdu zabrat, statečně jsme se prodírali náročným terénem přes kameny, spadlé kmeny, vysoké kopce, zkrátka přes  všechny překážky. Neztráceli jsme naději, že najdeme správnou cestu, protože jsme měli skvělého průvodce Jáchymka, který je znalec místního okolí a krásně nás nakonec dovedl až k hotelu Kozubová.

S velkou chutí jsme si pochutnali na obědě a vychutnali jsme si také zasloužený odpočinek, který všem pomohl načerpat sílu k další dobrodružné výpravě. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat okolí z nejvyššího místa v naší blízkosti – ve výšce  981 m.n.m se nachází kostel sv. Anny, s 18 metrů vysokou věží, která slouží zároveň jako rozhledna (rozhledna Kozubová).  Všichni jsme odvážně vyšli po úzkých schodech nahoru a zvonem jsme dali všem signál, že jsme zde na průzkumu.

U kaple jsme se dozvěděli tajuplný příběh o malé holčičce Aničce, která se zde kdysi ztratila v lese. Naštěstí ji však pomohla svatá Anna a pomocí zázračného paprsku, ukázala malé Aničce cestu až domů. Dodnes je možné v noci tento paprsek vidět a na místě, kde se nachází lze najít poklad. I přes mírné obavy z noční výpravy do (pra)lesa jsme se, nebojácná Safari zvířátka rozhodly, že se vydáme poklad v noci hledat. Proto jsme prozkoumávali v okolí místa, kde by mohl být poklad ukryt. Důkladně jsme  povečeřeli a před chvíli nám pan pošťák přivezl dopisy od rodičů (díky). Za chvíli se vydáme do nebezpečné noční džungle. O tom, jak to vše dopadne a zda se nám podaří poklad opravdu najít, se dozvíte …. snad brzy:-)

Po večeři se s baterkami, s mírnými obavami, vydáváme prozkoumat okolí a nalézáme světelné paprsky, které nás vedou noční černou tmou po cestě vpřed. U jednotlivých paprsků jsme objevili malá zvířátka (hračky), potkali jsme velikou ropuchu (živou) a nakonec jsme uviděli červené světlo. U červeného světla se nacházely velké klády a pod nimi pak zlatý vak, ze kterého si každý z Krajánků vytáhl krásné plyšové zvířátko. Se zvířátky jsme se vydali zpátky na hotel, umyli se a za chvilku jsme spali.