Krajina klidu pro Vaše děti
Krajina klidu pro Vaše děti
Zaměstnanecká MŠ Krajského úřadu MSK

O prasátku Arturovi

07.10.2020 od 14:45

Environmentální animační aktivity a následná inscenace pohádky “O prasátku Arturovi”.

 

Inscenace je určená dětem z mateřských škol, vhodná je i pro děti z prvního stupně škol základních do třetí třídy včetně. Pohádka je hrána dvěma herci, trvá přibližně 30 minut. Předcházející animační aktivita, při které se děti zábavnou formou učí ekologickému chování trvá zhruba 15 minut, záleží však na počtu dětí. Celková délka celého programu čítá tedy jednu vyučovací hodinu. Prostor na scénu a rekvizity je cca 2 x 3 m. Představení je zcela BEZPLATNÉ, díky spolupráci s odborem životního prostředí Moravskoslezského kraje a s firmou Eko-Kom a.s. Praha, která se u nás v republice stará o zpracování odpadového materiálu. (Pro více informací přikládáme následující odkaz: https://www.tonda-obal.cz/

 

Anotace pohádky

V malém domečku bydlí prasátkovská, čili prasečí rodinka. Malý Arturek je chtivý poznání, ale nikdo se o něj příliš nezajímá. A tak jednoho dne, když k tomu pomůže náhoda, vyrazí za poznáním do světa. A naučí se mnohému.

 

Představení trvá 30 minut. Je hráno dvěma herci a je kombinací činohry a loutkového divadla. Inscenace je protkána písničkami, v závěru představení se děti dočkají interaktivních scén. Pohádka je vhodná pro děti vyššího předškolního věku, cílí na osobnostní rozvoj dítěte a napomáhá dětem při rozlišování materiálů pro domácí třídění odpadu.