Krajina klidu pro Vaše děti
Krajina klidu pro Vaše děti
Zaměstnanecká MŠ Krajského úřadu MSK

O víle menší než zrnko máku

13.03.2018 od 10:30

Divadlo loutek Ostrava

Elfové Lála a Lulú pátrají po své nejlepší kamarádce, malinké víle Lili, která se jim ztratila ve velikém světě. Pomůžete jim ji nalézt?

 

Martin Geišberg

O VÍLE MENŠí NEŽ ZRNKO MÁKU

Pohádka o elfce Lále a elfovi Lulú, kteří hledají maličkou vílu Lili. Je to jejich nejlepší kamarádka, a najednou se jim ztratila. Lála a Lulú se jí nemohou dopátrat, ale život bez ní je smutný, strašně se jim stýská. Dokonce vyplují lodí na oceán, než se k ní konečně dostanou. Cestou prožijí velké dobrodružství a v cíli poznají sílu přátelství a lásky. A to všechno s nimi prožijí i diváci – Lála a Lulú je vezmou na palubu, kde se odehraje veliký příběh pátrání po víle Lili.

Slovo autora:

„Věřím na víly. Věřím, že každá rostlinka, strom, květ, keřík a dokonce i ten nejjemnější mech má svého ochránce. Jemného obyvatele. Jemnějšího než pavučinka. Věřím, že kdysi dávno vznikala bájná vyprávění o něžných vílách, skřítcích, vodnících a stromových elfech podle skutečnosti a že ta skutečnost trvá dodnes. Citlivý člověk v náruči přírody cítí všudypřítomný tep života a ti nejcitlivější vidí v nekonečné zeleni malá světélka. Objeví se našim zrakům jen na okamžik, ale jsou tu. I příběh víly menší než zrnko máku nám přinesl vítr jen na chviličku a pak si ho zase vezme zpět.“